Wrzesień 2009 Drukuj
Redaktor: Klubowicz   
23.02.2010.
Klub młodych ciekawych świata wznawia swoją działalność zawieszoną na okres wakacji!

Prawdziwi klubowicze jednak nawet wtedy nie próżnowali!!

W tym czasie gromadzili materiały, by móc pochwalić się w nowym roku szkolnym, a to nowymi okazami minerałów przywiezionymi z różnych zakątków Ziemi, a to nowinkami z świata dinozaurów lub anomalii atmosferycznych obecnych czasów.

Nie wspomnę już, o opiekunach projektu ornitologicznego, którzy przez całe wakacje obserwowali życie rodzinne ptaszków, żyjących w naszym parku!

Tak, że wrzesień upłynął nam na uporządkowaniu zdobytej wiedzy.

Jak powszechnie wiadomo, Pani Kasia Janiczek jest propagatorką spontanicznych działań i chętnie motywuje swoich podopiecznych by za pomocą „burzy mózgów” dzielić się swoimi spostrzeżeniami i właśnie w ten sposób rozwiązywać problemy.

Dzięki temu wrześniowe spotkania stały się inspiracją dla  dalszych naszych działań na najbliższy rok szkolny.

Młodzi adepci rozpoczynający działalność byli zachwyceni atmosferą, oraz możliwością natychmiastowego wykazania się w dowolny, ulubiony dla siebie sposób, gdyż Pani Kasia nikomu nie stawia ograniczeń, a wręcz przeciwnie zachęca do realizacji własnych pomysłów.

Co za tym idzie tegoroczne „Sprzątanie Świata” było w dużej mierze dziełem pierwszoklasistów którzy podczas corocznej akcji sprzątania doliny Małej Panwi na Bruśku przeprowadzili badanie wody wspólnie określając jej klasę czystości. Starsi koledzy oczywiście czuwali nad całością wspierając nowych klubowiczów w razie pojawiających się problemów. Pan Jacek Chudziński opowiedział o historii hutnictwa na tych terenach, a na koniec wszyscy zasiedli przy ognisku zorganizowanym dla nas przez pracowników Nadleśnictwa Koszęcin.